Coaching biznesowy Wrocław

Założenie firmy jest dużo łatwiejsze niż jej prowadzenie. Uproszczenie przepisów w Polsce sprawiło, że na otwarcie działalności gospodarczej wystarczy przeznaczyć tylko godzinę. Wszystko dzięki systemowi załatwienia wielu spraw w jednym okienku. Najnowsze statystyki wskazują na to, że w Polsce działa ponad 2 miliony przedsiębiorstw. Statystyki z 2017 roku, prezetują, że niewypłacalność ogłosiło blisko 1000 przedsiębiorstw, co okazało się być większą liczbą niż w roku poprzednim.

Dlaczego firmy ogłaszają bankructwo

Powodów naturalnie jest cały wachlarz, jednak najczęstsze z nich to:
1. Brak środków
Rezerwa w postaci kapitału jest zbyt mała. Zakładając firmę, bilans nie jest doszacowany i nie uwzględnia dodatkowych komplikacji. Kiedy saldo jest ujemne, pozostają dwa wyjścia: zadłużać się lub zamknąć działalność. Warto już na początkowym etapie uwzględnić w strategii marketingowej sposoby dotarcia do klienta, tak by zatroszczyć się o sprzedaż.

2. Brak doświadczenia
Dobre chęci bez odpowiedniego zapału mogą nie wystarczyć. Innowacyjny pomysł pozbawiony zmysłu managerskiego nie będzie mógł zarabiać. Zdarza się także, że prócz znajomości rynku, właścicielom brakuje umiejętności zarządzania personelem. Brak doświadczenia możliwy jest do zniwelowania, poprzez chęć szybkiego nadrabiania wiedzy.

Proponowane usługi

Jeśli czujesz, że Twoja firma zaczyna mieć coraz gorszą kondycję, zapraszam Cię do kontaktu. Konsulting biznesowy jest dla Ciebie. Dzięki świeżemu podejściu, będę mógł wesprzeć Cię nowatorskimi pomysłami. Pamiętaj jednak, że nawet najlepsze pomysły nie będą mogły być zrealizowane bez nakładów finansowych. Obiektywnie ocenię sytuację Twojego przedsiębiorstwa i zaproponuję plan naprawczy. 

Obecnie w ramach  projektu markerzy, proponuję Tobie i Twojej firmie kilka usług:

1. Dopasowane do Twoich potrzeb pośrednictwo marketingowe

2. Przygotowanie strategii marketingowej

3. Audyt komunikacyjny

4. Szkolenie z etykiety biznesowej

Trwają pracę nad rozszerzeniem oferty o usługi Webmasterskie i tworzenie witryn internetowych.